Loading
Jak zrobić włoską pizzę?

Jak zrobić włoską pizzę?

Dosłownie przed chwilą otrzymałeś telefon od swoich znajomych i dowiedziałeś się, że już za kilka godzin wpadną do ciebie z krótką wizytą. Chcesz im czymś poczęstować, ale wydaje ci się, że jeżeli po raz kolejny podasz na stole zwykłe chipsy lub paluszki, zostaniesz uznany za kiepskiego gospodarza. Nawet zamawiana pizza w Gdyni (Karwiny) nie usatysfakcjonowałaby bardziej wrażliwych i czułych kubków smakowych, no chyba, że w pizzerii poprostubistro z Gdyni. Jeśli jednak masz trochę więcej czasu i nie jesteś totalnym laikiem w kuchni, możesz przygotować ją samodzielnie – tworząc prawdziwy włoski placek, który po prostu musi wszystkim zasmakować!

To, czy uda ci się utworzyć prawdziwą włoską pizzę, zależeć będzie przede wszystkim od mąki. Nie kupuj tej zwykłej, kosztującej kilka złotych za kilogram. Nawet tradycyjna mąka pszenna do niczego ci się tym razem nie przyda. Jeżeli masz trochę więcej czasu, udaj się do lepszego i większego hipermarketu, próbując w nim odnaleźć prawdziwą mąkę włoską (typ 00). Możesz ją też zamówić przez Internet, jeśli masz zamiar częściej przygotowywać pizzę – na pewno taki artykuł nie zmarnuje się w twojej kuchni i jeszcze wielokrotnie po niego sięgniesz.

Twoja prawdziwa włoska pizza zaczyna się zatem od ciasta. Przygotowując je, zawsze w pierwszej kolejności twórz zaczyn drożdżowy, a dopiero potem zajmuj się przesiewaniem mąki. Drożdże połącz z ciepłą wodą, cukrem i solą, potem uzupełniając całą masę odpowiednią ilością włoskiej mąki. Wszystko wymieszaj i odstaw na kilkanaście minut (jeśli masz więcej czasu, możesz poczekać nawet pół godziny, by twoja pizza zdążyła pięknie wyrosnąć). Następnie dodajesz do masy kolejną porcję mąki i zaczynasz wyrabiać swoje ciasto. Mieszaj je przez przynajmniej dziesięć minut.

Trikiem stosowanym przez wielu włoskich kucharzy jest dodawanie do ciasta odrobiny oliwy z oliwek. Jeśli się na nią zdecydujesz, wlej ją do swojego ciasta, gdy masa będzie już pięknie wyrośnięta. Możesz też znaleźć nieco prostsze przepisy na pizzę włoską, jeśli akurat wolisz zaoszczędzisz trochę czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *