Loading
Kilka pomysłów na ekspresowe obiady

Kilka pomysłów na ekspresowe obiady

Zostało ci kilkanaście minut do wyjścia z domu, a wciąż nie wrzuciłeś niczego na ząb? Miałeś zamiar udać się do pracy lub na spotkanie ze znajomymi bez żadnego obiadu, ale czujesz, że może się to zakończyć omdleniem lub zasłabnięciem? Wykorzystaj zatem bardzo szybki pomysł na obiad z kilku podanych niżej propozycji. Możesz je dowolnie modyfikować i zmieniać. Stwórz z nich swoje własne potrawki, które zawsze zjesz ze smakiem.

Doskonałą propozycją może okazać się makaron z warzywami. Prawdopodobnie przetrzymujesz jakieś mrożone jarzynki w swojej zamrażarce, w której leżą one już od paru ładnych tygodni i czekają na moment, gdy ktoś sobie o nich wreszcie przypomni. Teraz na pewno ci się przydadzą. Od razu je wyciągnij i zacznij rozgrzewać patelnię, smarując ją niewielką ilością oleju roślinnego lub masła. Na drugim palniku ustaw garnek z wodą i wsyp do niego sporą ilość soli. W nim powinieneś zagotować makaron lub dowolny inny suchy składnik – ryż bądź kaszę. Gdy po sprawdzeniu patelni okaże się, że jest już porządnie rozgrzana, możesz wsypać na nią całą paczkę mrożonych warzyw. Smaczne jedzenie często nabiera wyjątkowego smaku dzięki dodanym do niego przyprawom. Nie żałuj ich sobie! Sięgnij nie tylko po klasyczną sól czy pieprz, ale też dosyp do swoich warzyw odrobinę słodkiej mielonej papryki, szczyptę chili, oregano, bazylię, tymianek i zioła prowansalskie. Podsmażaj całość przez kilka minut, a gdy makaron już się ugotuje, odcedź go i dodaj do swoich warzyw. Na samym końcu możesz jeszcze posypać swoją potrawkę startym lub pokrojonym żółtym serem. Gdy będzie już niemalże w całości rozpuszczony, wyłóż swoje danie na talerz i zajadaj. Możesz też polać je niewielką ilością ketchupu, z którym wszystko smakuje lepiej!

Nie tylko mrożona pizza w Piasecznie może okazać się doskonałym szybkim pomysłem na danie obiadowe. Jak sam widzisz, taki makaron z przysmażonymi warzywami i roztopionym serem żółtym możesz wyczarować w czasie krótszym niż dwadzieścia minut, a jeśli się postarasz – nawet i szybciej. A jeśli nie masz czasu, to zawsze możesz zamówić na https://www.pizzerialafavola.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *