Loading
Wspomnienia z Wrocławia

Wspomnienia z Wrocławia

Wrocław, Panorama Racławicka temat ciekawy, obszerny, godne uwagi miejsce do zwiedzenia. Pamiętam, kiedy ostatni raz byłam we Wrocławiu. Niestety odległe to czasy, ponieważ wycieczka, którą wspominam bardzo pozytywnie, odbyła się jeszcze w liceum. Pamiętam ten zapał, te przygotowania do wyjazdu. Wszyscy strasznie się cieszyliśmy, że odwiedzimy tak interesujące miejsce. Wspomnienia mają to do siebie, że czasem człowieka przenoszą w inny wymiar. Wyjazd do Wrocławia, choć miał miejsce dawno temu do dziś przywodzi mi na myśl smaczny obiad ,który jedliśmy tam z całą klasą. Jakby to było wczoraj doskonale pamiętam jego smak.

Z dokładnością mogę powiedzieć, że na pierwsze danie była zupa kalafiorowa. Wspaniała, cudowna, gorąca zabielana zupa pachniała tak intensywnie, że strach było pomyśleć jak smakuje. Drugie danie składało się z kotleta schabowego, tłuczonych ziemniaków i cudownych, pachnących, czerwonych jak wino tartych buraków doskonale komponujący się z tym daniem. Do tego oczywiście kompot z jabłek i szarlotka na deser. Myślę, że po dziś dzień sprzedawane są dokładnie takie same zestawy obiadowe we Wrocławiu. Obiad ten smakował doskonale, dlatego jestem pewna, że nadal znajduje się na niego wielu chętnych. Właściwie rzecz biorąc, odbiegając lekko od tematu, uważam, że restauracja serwująca takie dania powinna mieć catering. Wiele osób z przyjemnością zamówiłoby tak pyszne obiady do swojego domu z margaretwroclaw.pl.

Z uwagi na to, że mój wyjazd był już ładnych kilka lat temu, myślę, że czas przemyśleć temat i wrócić jeszcze raz w te rejony. Jestem bardzo ciekawa, czy miejsca odwiedzone przeze mnie w przeszłości, zmieniły się bardzo mocno. Mam oczywiście na myśli krajobraz Wrocławia. Chciałabym tam wrócić i obejrzeć to wszystko jeszcze raz tak jak za czasów młodości, swoich szkolnych lat. Bo tego, że jedzenie w pobliżu Panoramy jest zapewne takie samo jak wtedy, wspomniałam już wyżej. Nie będę dłużej snuć, wspominać ani marzyć. Czas wziąć się w garść i z przytupem jak najszybciej zaplanować wyjazd do Wrocławia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *